Merter Elektronik Blog

AKN Kalktı – İnternet Fiyatları Yükseldi!

13.12.2018
335
AKN Kalktı – İnternet Fiyatları Yükseldi!

Uzun süredir kalkması gündemde olan Adil Kullanım Kotası (AKK) veya Adil kullanım noktası (AKN) olarak adlandırılan uygulama 1 Ocak 2019 itibariyle artık kesin olarak kalkıyor.  2 yıl önce Bilişim Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ilk olarak 31 Aralık 2018’de Adil Kullanım Kotası’nın kalkacağını duyurmuştu. Uzun süredir yapılan çalışmaların ardından 1 Ocak günü tüm sabit internet kullanıcıları artık kotasız kullanıma geçecek.

Fakat kullanıcıların uzun zamandır beklediği bu haber kursağında kaldı diyebiliriz. Bilişim Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) açıklamasından sonra ve 1 Ocak tarihinin yaklaşması ile internet sağlayıcılarından da paketler hakkında duyurular başladı. Açıkçası kullanıcılar çok sevinirken açıklanan internet paketlerinin fiyatlarına herkes şaşırdı ve tepki gösterdi. 

İlk olarak “limitsiz internet çağı” adı altında kampanyasını duyuran Türk Telekom açıkladığı fiyatlar sonucunda kullanıcılardan büyük tepki yağdı ve an itibariyle web sitesindeki internet paket fiyatlarını kaldırdı. Özet geçmek gerekirse adil kullanım kotası kalktı fakat bu yeni paketlerde sadece kota olmayarak düşük hızlara yüksek fiyatlar ödeyeceğimiz anlamına geliyor. 

Türk Telekom’un ilk açıkladığı paket listesi şu şekilde; 

Adil Kullanım Noktası’nın kalkmasıyla birlikte 50 mbps hız, 200GB kota ile 95.90 TL’ye satılırken şimdi 50 mbps hızın fiyatı 250 TL’ye çıktı diyebiliriz. Kullanıcıların tepkileri sonrası yapılacak yeni açıklamalar ile ve fiyatların önümüzdeki günlerde değişip değişmeyeceğini göreceğiz. 

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2019 MERT-ER ELEKTRONİK SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. All Rights Reserved.