HaberlerMobil

Apple AirPods Kablosuz Kulaklıklarını Tanıttı

Merhabalar,

Apple dün akşam düzenlediği etkinlikle iPhone 7 ve iPhone 7 plus ı tanıttı. Apple ın diğer etkinliklerinde olduğu gibi büyük heyecanla beklenen bir etkinlikti. Piyasaya çıkmadan aylar öncesinden özellik söylentileri, sızan prototipler, sözde tanıtım videoları vs. nihayet Apple ın son akıllı telefonu iPhone 7 tanıtıldı.

iPhone 7 de yine performans odaklı farklı gelişmiş özellikler ön plandaydı bunlar arasında en çok dikkat çeken özellik birkaç ay önce blogumuzdan duyurduğumuz haberde de bahsi geçen iPhone 7 de kulaklık giriş olacak mı sorusuydu. Şimdi iPhone 7 AirPods kulaklıklarla ilgili incelememizi paylaşalım.

AirPods kablosuz kulaklıklar

apple-airpods-kulakliklar

Daha önce blogumuzda paylaştığımız sızdırılan AirPods kablosuz kulaklıklar dün geceki etkinlikte tanıtıldı. AirPods kulaklıklarda W1 adında yeni bir chip, kızılötesi (infrared) ve dokunmaya duyarlılık gibi özelliklerle birlikte geliyor. AirPods kulaklıklar; iPhone, Apple Watch ve diğer tüm Apple cihazlarına otomatik olarak bağlanabiliyor olacak. Kablosuz AirPods kulaklıkların pil ömrü ortalama 5 saat olduğu paylaşıldı bu süre ne kadar tatmin edicidir bilemiyoruz.. AirPod’lar iPhone 7 paketinin içinden çıkmıyor ayrı olarak satın alınabilecek, ekim sonunda 779 TL olarak piyasaya çıkacakmış.

AirPods Nedir?

Yukarıda videosu bulunan Apple’ın iPhone 7 etkinliğinde resmen tanıttığı AirPods adındaki kablosuz kulaklıkları, EarPods ile benzer bir tasarıma sahip.

Kullanım kolaylığını ön plana çıkartan kulaklıkların üzerinde hiçbir buton yer almazken özel şarj kutusu sayesinde kolayca taşınabiliyor. Herhangi bir kurulum gerektirmeyen AirPods kulaklıklar Apple cihazınıza yaklaştığı anda kullanıma hazır hale geliyor.

AirPods Tamamen Kablosuz

Teknik özellikleriyle oldukça etkileyici bir aksesuar görünümü çizen AirPods’un özel olarak tasarlanmış W1 çipi bulunuyor. Verimli bir kablosuz bağlantının önünü açan yenilik, aynı zamanda ses kalitesinin iyileşmesini ve pil ömrünün uzamasını sağlıyor. Kulaklıktaki ses ivmeölçeri ve optik sensörler, kulaklıkları takıp çıkardığınızı algılayarak müziği başlatıp, duraklatıyor. Buna ek olarak konuştuğunuzda sesi algılayan AirPods, “hüzmeleme” adı verilen teknolojisiyle dışarıdaki sesi filtreleme ve sizin sesinizi bir çift mikrofon aracılığıyla iletme iddiasında.

airpods-kablosuz-kulakliklar

AirPods’un tamamen kablosuz olması, iki kulaklığın ayrı ayrı kullanılabilmesine olanak sağlıyor. Dilerseniz kulaklıklardan yalnız birini takarak, aksesuarları dış dünyayla bağlantınızı tamamen kesmeden kullanmayı sürdürebiliyorsunuz. Kulaklıklar taktığınız an çalışmaya başlıyor.

Tek şarjla 5 saate kadar müzik dinleme deneyimi sunan AirPods, özel tasarım kutusunda şarj edilebiliyor. Kulaklığın 15 dakika şarj edildiğinde 3 saat dinleme süresi sağladığını iddia ediyor Apple. Apple, AirPods ile iPhone ve Apple Watch ile aynı anda bağlanabilen kulaklık sorununu çözüyor. Buna ek olarak yeni kablosuz bağlantı özelliğinin ileride farklı cihazların birbiriyle bağlanması için kullanılması mümkün olabilir.

shiftdelete.net ve webrazzi.com sitelerinden alıntı yapılmıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu