HaberlerMobilYaşam

Artık İstanbulkart’a Mobil Uygulama ile Bakiye Yüklenebilecek

An itibariyle ios ve android cihaz kullanıcıları için İstanbulkart’a bakiye yüklemek ve görüntülemek için mobil uygulama yayınlandı. Uzun zamandır kullanıcılar tarafından beklenen uygulama dün saraçhane’deki başkanlık binasında Mevlüt Uysal tarafından duyuruldu ve tanıtıldı. Uygulama artık dolum kuyruklarında sıra beklemeye ve zaman kaybına son verecek. BELBİM tarafından yazılımı geliştirilen ve tamamen yerli olduğu vurgulanan istanbulkart uygulamasının bir diğer amacı da “Yetersiz Bakiye!” anonsuna son vermek.

Artık İstanbulkart’a Otomatik Bakiye Yüklenecek

Uygulama tanıtımında konuşan Uysal;

“İstanbulkart mobil uygulamamız tamamıyla özgün, yerli, milli ve çağdaştır. İstanbulkart ile ödeme sistemi akıllı belediyeciliğe uygun bir örnek. Bütün ulaşım ücretleri, İstanbulkart üzerinden ödeniyor. İstanbul’da son 6 ayda kullanılma olma şartına haiz 16 milyon civarında İstanbulkart var. Yıllık İstanbulkart üzerinde 3,5 milyar lira ödeme hareketi oluyor. Artık dolum için kuyruklarda bekleyerek zaman kaybına son veriliyor. İstanbulkart’a bakiye yükleme işlemini mobil uygulama ile otomatik hale getirmiş durumdayız. Uygulamayı cep telefonlarına indiren herkes, anlaşma yapılan 10 banka aracılığıyla banka kartı veya kredi kartı ile İstanbulkart’a kontör yüklemesi yapabilecek. 16 milyon İstanbulkart kullanıcısı kuyrukta beklemeden, mesai mefhumunu gözetmeden elektronik bankacılık ile İstanbulkart’a otomatik yükleme yapabilecek. Şu ana kadar 10 bankamızla anlaşma sağladık. Ancak ileride tahmin ediyorum bütün bankalar bu sisteme dahil olacak.”

istanbul kart mobil uygulaması
istanbul kart mobil uygulaması

İstanbulkart mobil uygulamasının beraberinde hesaptan anında yükleme, bu sayede bakiye ve işlem hareketleri görüntüleme gibi kolaylıklar sağlayacağını kaydeden Uysal, sözlerini, “Bu mobil uygulama ile İstanbullulara çok büyük bir kolaylık sağlayacağız. İstanbullular her şeyin en iyisine layık. Ulaşım ödemesinde de dünyada nadir görülebilen tek kart ve otomatik mobil uygulama sistemimiz var. Dünyada örnek olabilecek bir çalışma bu… İBB olarak dünyada örnek uygulamalara devam edeceğiz. BELBİM’e teşekkür ediyoruz. İstanbullular artık toplu ulaşım araçlarında ‘Yetersiz bakiye!’ anonsuyla karşılaşmayacak” diye tamamladı.”

İstanbulkart mobil uygulamasını indirerek sizde kartınızın bakiyesini öğrenebilir, kredi ve banka kartınız ile bakiye yükleyebilirsiniz. Uygulamanın android ve ios sürümlerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: https://t24.com.tr/haber/istanbulkarta-yeni-donem-yetersiz-bakiye-anonsu-tarih-olacak,736730

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu