HaberlerMobil

Dünyanın İlk Katlanabilir Telefonu

Son zamanlarda adından sıkça söz ettiren katlanabilir ekranlı telefonlar da son gelişme samsung’dan geldi. İlk katlanabilir telefonu satışa sunmaya hazırlanan Samsung Infinity Flex için fiyatını da duyurdu. Dünyanın ilk katlanabilir telefonu olan Samsung Infinity Flex’in fiyatı 1770 dolar olacak.

Samsung’un geçen hafta görücüye çıkardığı dünyanın ilk katlanabilir akıllı telefonunun fiyatı sızdı.

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung’a yakın kaynaklardan edinilen bilgiler, firmanın katlanabilir akıllı telefon için düşündüğü fiyatı ortaya çıkardı. Samsung’a yakın kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Infinity Flex ekranlı katlanabilir Samsung akıllı telefon, 1770 dolar fiyat etiketine sahip olacak.

Dıştaki OLED ekran 4.58 inçlik boyuta sahip. 21:9 görüntü oranı olan ekranda 840×1960 piksel çözünürlük yer alıyor. İç kısımdaki ekran ise 7.3 inç büyüklüğünde. 4.2:3 şeklinde görüntü oranı olan ekranda 1536×2152 piksel çözünürlük yer alıyor.

Samsung’un telefonda 7nm sürecinde Exynos işlemci, 5G modem, 10GB RAM gibi ayrıntılara yer vereceği daha önce ortaya çıkmıştı. Batarya değeri şimdilik bilinmiyor ancak yetkililer diğer telefonlar kadar kullanım süresi sunacağını ifade ediyor.

Samsung, Infinity Flex ekranını “yarının akıllı telefonu için temel” olarak nitelendiriyor. Şirket, ekranı gerçeğe dönüştürmek için yeni malzemeler ürekmek zorunda kaldı ve akıllı telefonun ekranını yeniden tasarladı. Infinity Flex ekranlar, hem esnek bir arka panel hem de yüzeyin altındaki esnek bir katman dahil olmak üzere, tekrar tekrar katlanabilen şok emici film ve kapak penceresi içeren çoklu bileşenlerden oluşuyor. Şirket, tasarıma ait pek çok detayın gizli tutulduğunu ve kullanılan temsili tasarımın gerçekle birebir uyuşmayacağını da belirtti.

Samsung ekranla ilgili, “Infinity Flex Display, kullanıcıların sıradan bir akıllı telefonla yapamadıkları şeyleri yapabilmelerini sağlayan yeni bir mobil deneyim sunuyor. Kullanıcılar artık her iki dünyanın da en iyisine sahip. Çoklu görev ve içerikleri görüntülemek için daha geniş ekranı ortaya çıkaran kompakt bir akıllı telefon.

Uygulama deneyimi, cihaz açılırken daha küçük ekrandan daha büyük ekrana sorunsuz bir şekilde geçiş yapıyor. Ek olarak, kullanıcılar aynı anda daha büyük ekranda üç aktif uygulama kullanarak istediklerine göz atabilir, izleyebilir, bağlayabilir ve çoklu görevler yapabilirler.” dedi.

  • Kaynak: https://www.milliyet.com.tr/samsung-infinity-flex-ekran-teknoloji-haber-2775081

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu