HaberlerYaşam

Erkeler İçin Kişisel Bakım Tavsiyeleri

ERKEKLER İÇİN KİŞİSEL BAKIM

erkekbakim

MERHABA;

Cilt bakımı sadece kadınların sorunu değildir. Erkeklerin de cilt bakımı en az kadınların ki kadar önemlidir. Geçmişte bu konuya fazla önem gösterilmese de günümüzde artık erkekler de cilt ve kişisel bakımlarına oldukça dikkat ediyor. Bu sayede erkekler için birçok bakım ürünü üretilmeye başladı. Erkeklerin cilt tipi, saç tipi, ihtiyaçları kadınlarınkinden daha farklı olduğu için onlar için ayrıca ürünler var artık. Erkek Kişisel Bakım Ürünleri, cilt temizliğinden şampuana birçok ürün raflarda yerini aldı ve hatta artık Erkek Kişisel Bakım ürünleri için ayrı bir bölüm bile yapılıyor artık.

Cilt yağlanmasına karşı etkili, kırışıklık karşıtı, traş sonrası gerginliği ve yıpranmayı önleyen cilt ürünleri yanında saç dökülmesini engelleyen ve saç bakımı yapan özel ürünlerde mevcut. Cildinize uygun olan Is Clinikal dermokozmetik ürünlerinden doğru seçimi yaptığınızda traşın sebep olduğu sivilcelenme ve siyah noktalardan da kurtulmanız çok kolay.

Erkeklerin en büyük sorunu traştır. Hergün traş olmak cildi gerer ve tahriş olmasına sebep olur. Bazı ciltlerde sivilcelenmeye de sebep olmaktadır. Sivilce yada akne olan bir cildi traş etmekse çok daha zordur. bu sebeple doğru ürünler ile cilt bakımı yapılmalıdır.

Traş için kullanılan jel ve köpükler içeriğinde alkol, nane, mentol vb ürünler içerdiği için cildi fazlasıyla yıpratır. Eğer cildiniz bu ürünleri fazlasıyla tepki veriyorsa hassas ciltler için üretilen ürünleri seçmeniz daha doğru olacaktır. Çünkü bu ürünler daha yumuşak yapıdadır ve formülleri hafifletilmiştir. İçeriklerinde tahriş edici malzemeler bulunmaz.

erkekler-için-cilt-bakımı

Traş sonrası kullanacağınız ürününüzde çok sert olmamalıdır. Traş Makinesi ya da Jilet ile tahriş olan cilt sonrasında kullanılan alkollü traş sonrası ürün ile daha da tahriş olabilir. Yüzünüzde yanma ve kızarıklığa sebep olabilir bu ürünler. Traş sonrası kullanmak için alkolsüz tonikleri tercih etmelisiniz.

Erkekler için sağlıklı bir cildin ilk adımı temiz ve bakımlı olmaktır. Cilt temizleyiciler, nemlendiriciler, güneş koruyucular, Traş ürünleri ve traş sonrası ürünler özenle seçilmelidir. Belirli aralıklarda peeling yapılabileceği gibi daha ileri cilt sorunlarında lazerli çözümlerden de destek alabilirsiniz. Botoks, dolgu vb yaşlanmayı geciktirici ya da yaşlanma etkilerini giderici yöntemler de var.

Erkeklerin cildi kadınlarınkine oranla daha kalın ve kollajen salgısı daha fazla olduğu için cilt yaşlanması daha geç olur. Deride incelme ve çizgilerin belirginleşmesi 45-50’li yaşlarda meydana gelir. Bu yaşlarda ise anti-aging ürünlerin kullanımına başlanabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu