Haberlerİnternet

Google Maps’e Video Değerlendirmesi Geliyor..

Google Maps‘teki değerlendirmelerine çeşitli yenilikler getiren Google bir yenilik ile tekrar karşımızda bu yenilik ile Video Yorum paylaşımlarını aktif hale getirmeyi planlıyor. Google Maps uygulamasını kullanarak kısa ve belirli uzunlukta videolar paylaşılabilecek ve 8-10 dakikaya kadar video yüklenebilecek.

Google bu yeniliğini Yerel rehberler için yaklaşık 3 hafta önce piyasa sürdü. Google bu özelliği yakın zamanda kullanıcılarına bir e-posta ile bildirerek herkes tarafından kullanılabileceğini açıkladı.

Google Maps Video Değerlendirmeleri

Türkiye piyasasında nasıl bir öneme sahip olur bilinmez ama önceden sadece fotoğraf yükleye bildiğimiz değerlendirme kısmında video yükleme özelliğinin gelmesi kullanıcıları ve işletmeleri sevindireceğe benziyor. Yani videolar işletme ve mekan hakkında daha detaylı bilgi ve fikir sahibi olmamızı sağlıyor. Güvenilirlik açısından da etkisi olduğunu söyleyebilirim. Değerlendirme üzerinden reklam yapmayı yasaklayan Google, video ile yorumlama yeniliğin de böyle bir yasak uygulamadı.

Google Maps’teki Yeni Özellik Video Değerlendirmeler Nasıl Kullanılır.

Google Maps Video Değerlendirmeleri

Google Maps‘te arama yaparak bir yer seçiyoruz. Sonra aşağı doğru inerek “bir fotoğraf yükle” seçeneğine tıklıyoruz. Kamera ikonuna tıklayarak  kayıt yapmaya başlıyoruz.

Şuanlık sadece yerel rehberler tarafından kullanılabilir durumda olan bu yenilik yerel işletmeler tarafında da test edilmeye başlandı. Yüklenen videoların bütün platformlarda olması da bunun işareti. Google bu tarz güncellemeleriyle Facebook ile olan rekabetini elden bırakmaması dikkat çekiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu