HaberlerTelevizyonTv Ekran KoruyucuYazılar

Mavi Işık Zararlarının Bilimsel Araştırmaları

Araştırmalara göre gün geçtikçe telefon ve televizyon kullanım oranımız ciddi derecede artmaktadır. Bu iki elektronik cihazın en önemli ortak bir zararı var. İnsan göz sağlığını ciddi derecede etkileyen “Mavi ışık zararı” artık önemli göz hastalıklarına yol açmaktadır.  Telefonlar için önlemin alındığını belirtmekte fayda var.  Gerekli yazılımlar sayesinde mavi ışık filtre yapılarak göz’e zararı düşürülmektedir. Peki ya televizyonlar için nasıl bir önlem almalıyız? Tam da bu noktada Mavi ışık filtreli Tv ekran koruyucular devreye giriyor, hayatımızda yeni popülerlik kazanan ve göz sağlığımızı ciddi derecede koruyan ürünlerden bir tanesi oldu.

Mavi Işığın Karanlık Tarafı

Özellikle televizyon izlerken Ultraviyole mavi ışınlar biz farkında olmasak da gözümüzdeki kornea ve retinaya zarar vermektedir. Harvard tıp okulunun geceleri mavi ışığa yoğun maruz kalan insanlar üzerinde yaptığı araştırmalar sonucu, insanlarda belirli bir zamandan sonra uyku düzensizliğine ve ruh halinde bozukluklara yol açtığını belirtmektedir.  Bir diğer BBC haber kanalının yapmış olduğu testlere göre mavi ışığa aşırı maruz kalmanın, görme kaybının en büyük nedenlerinden olan, maküler dejenerasyona yol açtığını bildirmiştir. Bu nedenli göz sağlığımızda hastalıklara yol açan mavi ışık zararını televizyonlarda önlemek için,  Mavi ışık filtreli tv ekran koruyucu kullanmak mutlaka faydalı olacaktır.

Mavi ışık filtreli tv ekran koruyucu Mavi ışık filtreli tv ekran koruyucu

Mavi Işık Filtreli Tv Ekran Koruyucu Faydaları

Yeni popülariteye sahip olan tv ekran koruyucular daha önce piyasada olan modelleri sadece tv ekran panelini korumaktaydı. Yeni çıkan modellerinde mavi ışık filtresi özelliği ile gelerek göz sağlığımızı yoğun mavi ışık zararından korumaktadır. Tv ekran koruyucu alırken özellikle mavi ışık filtresi özelliği olan ürünleri satın alınız. 

Powermaster Mavi Işık Filtreli Tv Ekran Koruyucu

Merter Elektronik olarak yeni satışa sunduğumuz hem ekran panelinizi koruyan hemde mavi ışık filtre özelliği ile göz sağlığınızı koruyan tv ekran koruyucu modellerini. Web sitemizden, tv ekran koruyucu kategorisinden inceleyebilirsiniz.

https://www.merterelektronik.com/Tv-Ekran-Koruyucu,LA_3777-2.html

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu