Genel

Netflix, Habitat Derneği ve ICC Türkiye işbirliği olan Geleceğin Ekranı hayata geçiyor

Netflix, Habitat Derneği ve Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) Türkiye Milli Komitesi iş birliğiyle Geleceğin Ekranı projesini hayata geçiriyor. Proje ile dijital okuryazarlık ve dijital ebeveynlik anlayışının toplum geneline yayılması ve genç nesillere bilinçli içerik tüketim alışkanlıkları kazandırılması hedefleniyor.

Üç evreden oluşan proje kapsamında,

Projenin İlk Aşaması

Projenin en önemli aşaması diyebileceğimiz bölümü. Alanında uzman isimlerin katılımıyla gerçekleştirilecek olan dijital buluşmalar. Bu aşamada çocukların ve gençlerin eğitiminde kilit rol üstlenen öğretmenlerin ve ebeveynlerin katılımıyla dijital ortamdaki öğrenci davranışları gözlem altına alınacak ve bilinçli içerik tüketim yöntemleri paylaşılacak.

Öğrencilerin bu bilgilere erişimini kolaylaştıracak özel bir eğitim setiyle de desteklenecek dijital buluşmalar ile yıl sonuna kadar 3 bini aşkın öğretmen ve aile en güncel bilgilerle donatılacak.

Projenin İkinci Aşaması

Projenin ikinci aşamasında ise bilinçli içerik tüketimi anlayışının toplumun tüm kesimleri ile paylaşılması hedefleniyor.

Akademisyenlerin de aralarında yer alacağı tanınmış isimlerin katılımıyla gerçekleştirilecek bir podcast serisi aktif olacak. Ayrıca uzmanlar eşliğinde hazırlanacak makaleler Netflix Haber Merkezi’nde yayınlanarak geniş kitlelere ulaşması sağlanacak.

Projenin Üçüncü Aşaması

Projenin son aşamasında ise tüm katılımcılarla birlikte geniş kapsamlı bir zirve düzenlenecek.

Dijital okuryazarlık ve ebeveynlik alanında uzman kişilerin konuşmacı olarak yer alacağı Geleceğin Ekranı zirvesi, proje süresince elde edilen deneyimlerin sürdürülebilir bir şekilde geleceğe aktarılmasına aracı olacak.

Dijital içeriğinin nasıl bulunup, nasıl tüketileceğine ilişkin kararların daha sağlıklı verileceği ve dijital dünyada doğru tercihler yapmalarını sağlayacak becerilerin kazandırılması hedeflenen bu proje ilerleyen günlerde ne gibi gelişmeler sergileyeceği merakla bekleniyor.

e-okuryazarlık konusunu işlediğimiz yazımıza göz atabilir bilgi sahibi olabilirsiniz

https://blog.merterelektronik.com/e-okuryazarlilik-nedir/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu