HaberlerOyun ve Eğlence

PlayStation 5 İle İlgili İlk Açıklama Geldi!

Konsol 8 çekirdekli 7 nanometrelik 2 mikro mimarisini kullanan üçüncü nesil AMD Ryzen tabanlı bir CPU ve ışın izleme teknolojisini destekleyen AMD Radeon Navi tabanlı bir GPU tarafından güçlendirilecek. Cerny 8K grafikler ve fiziksel medya desteğinin olacağını ve “çarpıcı biçimde farklı bir ses deneyimi” sunacak yeni 3D ses teknolojisinin de CPU’nun bir parçası olacağını söyledi.
 
Konsol ayrıca solid-state drive yani katı hal diskine sahip olacak. Şu anda PC’de mevcut olan tüm SSD’lerden daha hızlı bant genişliğine sahip olacağı belirtilen bu SSD uzun yükleme sürelerini ve oyun içindeki hızlı seyahat sürelerini kısaltacak ve oyuncuların çok oyunculu maçlara daha hızlı girmelerini sağlayacak.

PlayStation 5 hakkında ilk resmi açıklama

Örnek olarak Marvel’s Spider-Man’in PlayStation 4 üzerindeki hızlı seyahat süresi 15 saniye civarındayken yeni nesil PlayStation konsolunun geliştirici kitinde bu hız 0.8 saniyeye düşürülmüş. Ve uzun zamandır konuşulan geriye uyumluluk nihayet doğrulandı. Yeni nesil PlayStation konsolu PlayStation 4 oyunları ile uyumlu olacak ve PlayStation VR’ı destekleyecek.
 
Cerny herhangi bir çıkış tarihi vermedi fakat 2019’da çıkmayacağı kesin olarak belirtildi. Son olarak, ileride çıkacak olan PlayStation 4’e özel oyunların ayriyeten yeni nesil PlayStation’a da çıkabileceği işaret edildi, özellikle Kojima Productions tarafından geliştirilen Death Stranding’in.

Teknolojioku

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu