HaberlerOyun ve Eğlence

PUBG Artık PlayStation’da Oynanabilecek!

Son zamanların en popüler oyunu haline gelen ve milyonlarca kişi tarafından oynanan oyun, PUBG (PlayerUnkown’s Battlegrounds) mobil cihazlar, Xbox ve bilgisayarların ardından PlayStation 4 versiyonu önümüzde ay piyasada kullanıma sunulacak. Bir süredir PlayStation Store üzerinde test aşamasında olan oyuna mağaza henüz test tamamlanmadığı için kullanıcılara indirme imkanı sunmuyordu. Oyunun tamamen tamamlanmasının ardından artık 7 Aralık 2018’de yetkili teknoloji ve PlayStation mağazalarında satışa çıkacak.

İlk çıktığı 23 Mart 2017’den bu yana hızla tanınan ve milyonlara ulaşan bir kitleye sahip olan battle royal tarzı oyunu PlayStation 4 ile oynamak isteyen kullanıcılar yaklaşık 1 ay sonra oyuna PlayStation store üzerinden satın alabilecek. Kullanıcıları bir diğer sevindirecek haber ise oyunun kullanıcılara en iyi deneyimi yaşatmak için yeni sürümünde Türkçe altyazı seçeneğine de yer vermesi oldu.

PUBG PlayStation 4
PUBG PlayStation 4

İlk Olarak 3 Haritayla Çıkacak

PUBG PlayStation 4 için Erangel, Miramar ve Sanhok’un bulunduğu üç harita ile birlikte geliyor. Ayrıca bir süredir beklenen kar temalı harita da bu kış oyunculara sunulacak. Oyunda özel maçlar, sıralama sistemi, etkinlik modu gibi özelliklerin yanı sıra yeni bir çok özellik olacak.

PUBG PlayStation 4’e geliştirilmesi aşamasında proje yöneticiliği yapan Koo Sung Jeong,

“PUBG PlayStation 4 için geliştirirken hafızalarıza kazınan en önemli an herhalde ilk kez 100 kişilik test maçı yapmamızdı. Testten önce geliştirme ekibimizin görevi bu yıl içerisinde oyunu tamamlayabilmekti. Bu bizim için meydan okuyucu, aynı zamanda imkansız gibi gönen bir olaydı. Ancak 100 kişilik teste katıldığızda güvenimiz arttı ve tüm zorlukların üstesinden gelebileceğimizi fark ettik. Yarattığız oyunla gurur duyuyor, sizin de oynamanız için sabırsızlanıyoruz” açıklamasını yaptı.

Oyun PlayStation 4 için 7 Aralık 2018′ de kullanıcılar için satışa sunulacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu