HaberlerYaşam

Tesla Uygun Fiyatlı Aracını Duyurdu!

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, Model 3 sedan’ı satışa çıkardı. Peki Model 3 sedan’ın fiyatı ve özellikleri neler? Tesla’nın CEO’su Elon Musk 2016’dan beri defalarca dile getirdiği sözünü dün akşamki lansman ile tuttu. Tesla uzun bir bekleyişin ardından ‘uygun fiyatlı’ modelini satışa sundu. 

Tesla uygun fiyatlı aracını duyurdu!

35 bin dolarlık (yaklaşık 190 bin TL) fiyat etiketi ile dikkat çeken otomobil, sadece internet üzerinden satın alınabilecek. 350 kilometre menzile sahip olan Tesla Model 3 sedan’ın çıkabildiği maksimum hız 209 KM/saat. Otomobil 0’dan 100’e ise 5.6 saniyede çıkabiliyor. Aracın henüz hangi pazarlarda satılacağı açıklanmış değil. 

Buna ek olarak Tesla, araçlarda tek başlarına bırakılan evcil hayvanların aşırı ısınmasını önlemek için araçlara “Köpek Modu” isminde yeni bir özellik getirileceğini duyurdu. Söz konusu özelliğin, evcil hayvanların sahiplerini beklerken zarar görme riskini ortadan kaldırmak adına araç içindeki sıcaklığı kontrol edebildiği belirtildi.

Şirketten konuyla ilgili yapılan açıklamada Köpek Modu kapsamında ayrıca dışarıya yansıtılan bir ekranın da “aracın yanından geçen kişilerin endişelenmemesi için” yer alacağı söylendi. Tesla araç sahipleri de yeni özellik kapsamında, araç içindeki sıcaklığın 20 derece altına düşmesi durumunda bildirim alacaklar.


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu