Merter Elektronik Blog

Tv Ekran Panel Tamiri Nerede Nasıl Yapılıyor

02.05.2018
3.328
Tv Ekran Panel Tamiri Nerede Nasıl Yapılıyor

Merhabalar, bu yazımızda lcd led plazma televizyon sahiplerinin tv ekran ya da panellerinde zamanla ortaya çıkan arızalardan sorunlardan darbelerden dolayı ekran çatlamaları, kırılmaları gibi problemlerin çözümlerinden bahsedeceğiz. Tv ekranları diğer bir deyişle tv panelleri marka modele göre dayanıklılıkları ve garanti süreleri değişmektedir. Genellikle televizyonlarda 2-3 yıl garanti süresi verilir ve bu süre geçtikten sonra birçok markada böyledir tv ler yavaş yavaş arızalar vermeye başlarlar. Tv servislerinin en çok karşılaştığı sorunların başında tv ekran panel sorunları gelmektedir. Ne kadar tamir bilgisine sahip olursanız olun tv ekran tamiri nasıl yapılır sorusunun cevabı eğer tv panel tamir test cihazınız yoksa mümkün değildir. Lcd panel onarımı özel cihazlarla yapılmakta, bireysel çabayla tv panel tamiri yapmak mümkün değildir. Ekran kırıldı çatladı, renkler dağıldı, yatay çizgi çıktı, dikey çizgi çıktı vb. sorunlarla karşılaştıysanız tv panelinde sorun olduğunun habercisidir. Başlarına gelenler panel fiyatlarını araştıranlar bilirler tv panel fiyatları neredeyse bir televizyon kadar yüksek olabiliyor. Bu durumda çözümler değerlendirildiğinde tv panel tamiri en hesaplı ve akıllı yöntem olarak ön plana çıkıyor. Peki televizyonumuzu en kısa sürede ekonomik nerede yaptıracağız?

Tv Ekran Sorun Tespiti Nasıl Yapılır

Tv ekranlarında oluşan sorunların birçoğu öncelerde tv servisleri tarafından tv panel değişimine yönlendirilirdi. Bu da zamanla insanların aklında tv ekranında herhangi bir problem olduğunda “eyvah gitti televizyon” gibi endişelere yol açmıştır. Tv panel sorunlarını tek düze indirgemek buna istinaden direkt panel değişimi söylemi hatalı bir tutumdur. Günümüzde tv panel onarımı noktasında oldukça fazla yol katedildi aynı şekilde ülkemizde de profesyonel anlamda tv panel tamiri yapan şirketler mevcuttur. Tv panel fiyatlarından bahsetmiştik, birçok modelde neredeyse tv fiyatlarına eşdeğer rakamlardadır bu yüzden yeni tv paneline karar vermeden önce bu konuda uzman olan tv servislerinin kontrolünden geçirilmelidir. Pro ekipler lcd led plazma tv ler için özel panel test cihazlarında kontrollerini gerçekleştirdikten sonra olabildiğince giderilebilecek bir problem söz konusu ise öncelikle panel tamirine yönlendirirler. Son dönemde ekranın bölgesel kararması gibi durumlarda ise sorun çoğunlukla led tv panel ledlerinden kaynaklanmaktadır bu gibi sorunlarda da tv backlight çubuk ledlerin değiştirilmesi gerekmektedir.

Tv Panel Tamiri Nerede Yaptırılır?

Televizyon ekranlarının sorun tespiti ve tamir işleminin öneminden bahsettik. Alanlarında uzman profesyonel tv tamir hizmeti veren tv servislerinden destek almanızda fayda vardır. Yeterli bilgiye sahip olmayan sorun tespiti yapmayan servislerden genellikle direkt tv panel değişimine yönlendirme gibi öneriler duyabilirsiniz bu yüzden güvenilir tv servislerine ulaşmanız gerekir. Bu noktada Türkiye genelinde marka bağımsız tüm tv servisleriyle çalışan Tv Fabrikası ile iletişime geçebilirsiniz. 30+ profesyonel ekibiyle yıllardır tv tamir hizmet veren şirkette alanlarında uzman elektronik mühendisleri bulunmaktadır. Lcd led plazma tv onarımı; televizyonlar için en doğru tespit yapıldıktan sonra panel onarım işleminde genellikle sıvı teması, ekipman yüklenmesi gibi sebeplerden dolayı panelde bölgesel kararmalar, dikey ve yatay çizgiler gibi sorunlara yönelik çözüm aşamalarına geçilir.

tv ekran panel tamiri tv ekran panel tamiri

Lcd, Led, Plazma Tv panel tamir konusunda uzman ekibiyle hizmet veren tvfabrikasi.com‘da tv panel satışı, tv ekran tamiri, tv panel tamiri ile birlikte tv board kategorisinde; tv main board anakart, power, inverter board, t-con, pcb driver, y-sus, z-sus, logic board ve diğer lcd led plazma tv board çeşitlerine ulaşabilirsiniz. Son yıllarda en çok aranan tv panel fiyatları ve led tv panel ledleri çeşitlerine en uygun fiyatlarla en çok çeşit avantajıyla ulaşıp Tv Fabrikası güvencesiyle satın alabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Bülent dedi ki:

  İyi günler!
  PHILIPS 32PFL5322/10 televizyon modelinin paneli değişimi fiyatı ne kadardır?
  Bahsettiğim televizyonda hem florasan/led arızası hem de panel arızası var, görüntü panelin bir kısmında yok.

  1. Yönetici dedi ki:

   Merhaba tv tamir ve panel değişim ile ilgili sizi tvfabrikasi.com’a yönlendirebiliriz. Ayrıca 0212 446 1515 numarayı arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

 2. Yönetici dedi ki:

  Merhaba arçelik marka televizyon iç paneli için tvfabrikasi.com adresini ziyaret edebilir. 0 (212) 446 15 15 numarayı da arayabilirsiniz.

 3. Cihan dedi ki:

  Vestel 112 ekran kırıldı fiyat

  1. Yönetici dedi ki:

   Merhaba arçelik marka televizyon iç paneli için tvfabrikasi.com adresini ziyaret edebilir. 0 (212) 446 15 15 numarayı da arayabilirsiniz.

Copyright © 2018 MERT-ER ELEKTRONİK SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. All Rights Reserved.