Merter Elektronik Blog

Tv Ekran Panel Tamiri Nerede Nasıl Yapılıyor

03.06.2021

Merhabalar, bu yazımızda LCD, LED, Plazma televizyon sahiplerinin TV ekran ya da panellerinde zamanla ortaya çıkan arızalardan, sorunlardan, darbelerden dolayı ekran çatlamaları, kırılmaları gibi problemlerin çözümlerinden bahsedeceğiz. TV ekranları diğer bir deyişle TV Panelleri marka modele göre dayanıklılıkları ve garanti süreleri değişmektedir. Genellikle televizyonlarda 2-3 yıl garanti süresi verilir ve bu süre geçtikten sonra birçok markada TV ‘ler yavaş yavaş arızalanmaya başlar.

TV servislerinin en çok karşılaştığı sorunların başında TV ekran panel sorunları gelmektedir. Ne kadar tamir bilgisine sahip olursanız olun TV Ekran Tamiri nasıl yapılır sorusunun cevabı eğer TV panel tamir test cihazınız yoksa mümkün değildir.

LCD panel onarımı özel cihazlarla yapılmakta, bireysel çabayla TV Panel Tamiri yapmak mümkün değildir. Ekran kırıldı çatladı, renkler dağıldı, yatay çizgi çıktı, dikey çizgi çıktı vb. sorunlarla karşılaştıysanız TV panelinde sorun olduğunun habercisidir. Başına bu durum gelenler, panel fiyatlarını araştıranlar bilirler; TV panel fiyatları neredeyse bir televizyon kadar yüksek olabiliyor. Bu durumda çözümler değerlendirildiğinde TV panel tamiri en hesaplı ve akıllı yöntem olarak ön plana çıkıyor. Peki televizyonumuzu en kısa sürede ekonomik nerede yaptıracağız?

TV Ekran Sorun Tespiti Nasıl Yapılır?

TV ekranlarında oluşan sorunların birçoğu öncelerde TV servisleri tarafından TV panel değişimine yönlendirilirdi. Bu da zamanla insanların aklında TV ekranında herhangi bir problem olduğunda “eyvah gitti televizyon” gibi endişelere yol açmıştır. TV panel sorunlarını tek düze indirgemek buna istinaden direkt panel değişimi söylemi hatalı bir tutumdur. Günümüzde TV Panel Onarımı noktasında oldukça fazla yol gidildi. Aynı şekilde ülkemizde de profesyonel anlamda TV panel tamiri yapan şirketler mevcuttur. TV panel fiyatlarından bahsetmiştik, birçok modelde neredeyse TV fiyatlarına eşdeğer rakamlardadır. Bu yüzden yeni TV paneline karar vermeden önce bu konuda uzman olan TV servislerinin kontrolünden geçirilmelidir. Profesyonel ekipler LCD, LED, Plazma TV ‘ler için özel panel test cihazlarında kontrollerini gerçekleştirdikten sonra olabildiğince giderilebilecek bir problem söz konusu ise öncelikle panel tamirine yönlendirirler. Son dönemde ekranın bölgesel kararması gibi durumlarda ise sorun çoğunlukla Led TV Panel Ledlerinden kaynaklanmaktadır. Bu gibi sorunlarda da TV Backlight çubuk ledlerin değiştirilmesi gerekmektedir.

TV Panel Tamiri Nerede Yaptırılır?

Televizyon ekranlarının sorun tespiti ve tamir işleminin öneminden bahsettik. Alanlarında uzman, profesyonel TV tamir hizmeti veren TV servislerinden destek almanızda fayda vardır. Yeterli bilgiye sahip olmayan sorun tespiti yapmayan servislerden genellikle direkt TV panel değişimine yönlendirme gibi öneriler duyabilirsiniz bu yüzden güvenilir TV servislerine ulaşmanız gerekir.

TV Panel Fiyatları

Tv Panel Fiyatları

TV Panel Fiyatları

Son yıllarda en çok aranan TV Panel Fiyatları ve Led TV panel ledleri çeşitlerine en uygun fiyatlarla en çok çeşit avantajıyla https://merterelektronik.com üzerinden ve aşağıdaki bağlantıdan ulaşıp, hemen satın alabilirsiniz.

https://www.merterelektronik.com/kategori/tv-panel

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 16 YORUM
 1. Bülent dedi ki:

  İyi günler!
  PHILIPS 32PFL5322/10 televizyon modelinin paneli değişimi fiyatı ne kadardır?
  Bahsettiğim televizyonda hem florasan/led arızası hem de panel arızası var, görüntü panelin bir kısmında yok.

  1. Yönetici dedi ki:

   Merhaba tv panel değişim ile ilgili https://www.merterelektronik.com/kategori/tv-panel

 2. Yönetici dedi ki:

  Merhaba arçelik marka televizyon iç paneli için https://www.merterelektronik.com/kategori/tv-panel

 3. Cihan dedi ki:

  Vestel 112 ekran kırıldı fiyat

  1. Yönetici dedi ki:

   Merhaba arçelik marka televizyon iç paneli için https://www.merterelektronik.com/kategori/tv-panel

 4. GÖKSEL demir dedi ki:

  Merhaba lg 42 lw 570s ölü piksel sorunu panel değişimi gerekebilir yardımcı olabilirmisiniz teseķkurlrr

 5. Yusuf dedi ki:

  Sunny 2 adet Ekrem lazım

  1. Yönetici dedi ki:

   Merhaba telefon numaralarından bilgi alabilirsiniz.

 6. Hacer dedi ki:

  AL32 LB M510 televizyon düştü kırıldı görüntü var ama bir tarafı renkli görüntü veriyor panelde sorun var galiba yardımcı olurmusunuz 1 sene bile olmuyor alalı panel değişimi kadardır

  1. Yönetici dedi ki:

   Merhaba telefon numaralarından bilgi alabilirsiniz.

 7. Metin dedi ki:

  Sayın abilerim kolay gelsin işi iz gücünüz ras gele inşallah 106 ekran lg 42 la 620 s panel çatladı bir yardımcı olursanız sevinirim allah sizden razı olsun iyi akşamlar

  1. Yönetici dedi ki:

   Merhaba site adresimizde bulunan telefon numaralarından bilgi alabilirsiniz.

 8. Gülsah dedi ki:

  140 ekran led tv televizyonum kırıldı dısta bisey yok ama icten cizikler cıktı fiyat ne olur awos markasi

  1. merter dedi ki:

   Merhaba panel satışı yapmamaktayız.

 9. Zakir dedi ki:

  A55L 8900 5a ekran panel fiyatı kaç

  1. Merter dedi ki:

   Merhaba, merterelektronik.com adresinde bulunan telefon numaralarından konu ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Copyright © 2019 - 2022 MERT-ER ELEKTRONİK SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. All Rights Reserved.