HaberlerMobil

Whatsapp Artık Reklam Göstermeye Başlayacak!

Sosyal medya şirketi Facebook’un sahip olduğu Whatsapp için için önemli bir güncellemeye gidiyor. İlk piyasaya çıktığı zaman da ücretli olarak olarak kullanıcılara sunulan whatsapp da artık reklam dönemi başlıyor. Facebook tarafından alındığında tamamen ücretsiz kalacağı açıklanmıştı. Fakat gelir elde etmek isteyen Facebook kullanıcılar tarafından pek hoş karşılanmayacak bir karar aldı.

Whatsapp için yakın bir zamanda gelecek güncelleme ile kullanıcılara facebook da gösterilenler tarzında reklam gösterecek.

WAbetainfo tarafından WhatsApp beta kodlarının içinde bulunan yeni bir özelliğe göre Facebook, 450 milyon aktif kullanıcısı olduğu bilinen WhatsApp durum güncellemeleri özelliğinde reklam göstermeye başlayacak. Şirkete yakın kaynaklara dayandırılan ve yalanlanmayan haberlere göre, reklamlı WhatsApp 2019’un ilk aylarında devreye girecek. Platforma reklam yerleştirmek Facebook’un bünyesinde çalışmaya devam eden WhatsApp kurucuların sert bir şekilde karşı çıktığı bir konuydu. Facebook ile anlaşmazlık yaşayan kurucular geçtiğimiz dönemde istifalarını sunarak görevlerinden ayrılmıştı. Facebook’taki yaprak dökümü 2017 yılındaki Acton istifası ile başlamış, onun ardından WhatsApp’ın bir diğer kurucusu olan Jan Koum Mayıs ayında gemiyi terk etmişti. 2014 yılında rekor fiyata WhatsApp’ı Facebook’a satan uygulamanın kurucusu Brian Acton, Facebook’un kullanıcı gizliliği konusundaki politikalarını “Bir seçim yaptım. Kullanıcılarımın gizliliğini sattım ve her gün bu kararın ağırlığıyla yaşıyorum” sözleri ile eleştirmişti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu