DonanımHaberlerYazılar

En Çok Tercih Edilen 3 El Telsizi Modeli

Merhabalar bugün sizlere el telsizi konusunda genel bilgi vererek en çok tercih edilen modelleri listeleyeceğiz. Haberleşme iletişimi olarak kullanılan telsizler çoğu zaman gsm hatlarının yani telefonların şebekelerinin çekmediği yerde karşımıza çıkıyor. Bu kimi zaman bir dağ arazisinde kimi zamanda güvenlik alanlarında kullanılıyor. Telsizler kullanım alanları kısacası 3’e ayrılır kara telsizi, hava telsizi, deniz telsizi olarak sıralanmaktadır.

Telsizler elektromanyetik dalgalar yardımıyla bir noktadan diğer noktadaki kişinin bilgi paylaşmasını, haberleşmesini ücretsiz olarak sağlar. En çok kullanılan telsiz tipi pmr olarak nitelendirilen herhangi bir belge ve ruhsat istemeyen telsiz tipidir. Lisanssız telsiz olarak da isimlendirilmektedir. Bir diğer telsiz telefon modellerine örnek verecek olursak polis telsizleri ve bebek telsizlerini söyleyebiliriz.

El Telsizi Özellikleri

Pmr telsizler diğer adıyla lisanssız telsizler 446 frekans bandını kullanırlar. Profesyonel telsiz sistemlerinde de öne çıkan özelliklerin başında frekans bandı aralığı gelir. Çalışma frekans tipine göre :

  • Hf Telsiz
  • Uhf Telsiz
  • Vhf Telsiz

Olarak 3′ e ayrılmaktadır. Telsizlerde haberleşme mesafesi km bazında belirlenirken bu aralık arazi şekilleri ve kullanım mekanlarına göre değişken olmaktadır. Vhf ve Uhf frekans bandını kullanan telsizler genel olarak kullanıcıların tercihinde olan modellerdir. 15 kilometreye kadar iletişim imkanı sunmaktadırlar. Hf telsizler ile ülkeler hatta kıtalar arası haberleşme mümkündür, gemi ve hava araçları gibi yaygın olarak kullanılmaktadır. Uzun menzilli telsiz olarak da ifade edilmektedir.

El Telsizi En çok tercih edilen el telsizleri

Profesyonel El Telsizi Modelleri

El telsizlerinde çekim mesafesi özelliği önemli olduğu kadar pil ömrü ve desteklediği kanal sayısı da önemli özelliklerdendir. El telsiz pil gücü, aktif olarak telsiz kullanım süresini etkilemektedir.

Yeni model olan Wln el telsizleri 1500 mah pil gücüne sahip olmakla beraber 16 kanal destekleyerek, arazi ve mekan tipine bağlı 15 kilometreye kadar çekim mesafesi sunmaktadır. Bu özellikleri sayesinde bir çok alanda ve koşullarda ve

  • Fabrikalarda
  • İnşaat Alanlarında
  • Güvenlik Alanlarında
  • Balıkçılık işlerinde
  • Okul ve Kreşlerde
  • Bankalar

gibi işlerde kullanıldığı gibi hobisel faaliyetlerde, dağcılık, kayak sporları, eğlence mekanları gibi alanlarda ücretsiz olarak iletişim sağlama imkanı sunuyor. Wln telsiz modellerinin yanı sıra aselsan telsiz ve  motorola telsiz ürünleri de tercih edilmektedir.

Lisanssız El Telsizleri Fiyatları

Yukarıda özelliklerine değindiğimiz wln telsiz çeşitlerine ve diğer markaların modellerine Merterelektronik.com üzerinden el telsizi fiyatlarını ve ürünleri inceleyebilirsiniz.

Merter Elektronik El Telsizleri
Merter Elektronik Blog – İncelemeler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu