Haberler

Iptv Extreme Nasıl Kurulur?

Telefonunuzdan, televizyonunuzdan ya da bilgisayarınızdan pek çok içeriğe erişebileceğiniz ıptv extreme nasıl kurulur? IPTV Extreme, IPTV teknolojisi aracılığıyla görsel-işitsel içeriği görüntülemek için günümüzde mevcut olan en iyi seçeneklerden biridir. Son yıllarda bu uygulamayı indirenlerin sayısı giderek artıyor.

Bu durumun ana nedenlerinden biri, indirme işleminin tamamen ücretsiz olmasıdır. Ancak Iptv Extreme Pro sürümü ücretli olarak sunuluyor.

Iptv Extreme Nedir?

Iptv Extreme farklı cihazlarda görsel ve işitsel içerikleri oynatmak için kullanılan bir uygulamadır. Filmler ve diziler gibi eğlence amaçlı görsel-işitsel içeriklerle beraber pek çok TV kanalının programlarını görüntülemek için mükemmel bir seçenektir.

Iptv Extreme içinde ayrıca ücretli veya Premium olan içerikleri bulmak bile mümkündür.

Bu uygulamanın içinde akış yoluyla içeriğine erişebileceğiniz Oynatma Listeleri bulunur. Bu oynatma listesi kanalları, kanal başlıklarını ve programları kullanıcıların kolayca bulabileceği bir şekilde yerleştirmiştir.

Iptv Extreme Uygulamasının Özellikleri Nelerdir?

IPTV Extreme’in sahip olduğu özellikler bu uygulamayı kullanmayı cazip hale getiren önemli detaylardan biridir. Bu uygulamanın temel özellikleri şu şekildedir:

 • Bu uygulamanın yerleşik bir oynatıcısı vardır. Ancak diğer oynatıcıları da kullanabilirsiniz.
 • Tüm ayarları yaparak içeriği TV’nizde izleyebilmeniz için Chromecast desteği vardır.
 • Uygulama içinde ebeveyn kontrol sistemi vardır.
 • Mp3 listeleri ile uyumludur.
 • Bir zamanlayıcı kullanarak filmleri, dizileri ve diğer programları kaydedebilirsiniz.
 • Çevrimdışıyken izlemek için içerik indirme seçeneğine sahiptir.
 • Uygulama ile kullanmak için en çok beğendiğinizi seçebileceğiniz birkaç temaya sahiptir.

Bu özellikleri sayesinde pek çok film ve dizi platformunun sunmuş olduğu tüm özelliklere Iptv sahiptir. Iptv Extreme bu özellikleri ücretsiz bir şekilde sunuyor.

Windows için IPTV Extreme Nasıl Kurulur?

IPTV Extreme’i bir Windows bilgisayara kurmak için bazı yazılımlardan yararlanmak gerekir. Yazılımları web üzerinden kolaylıkla bulabilirsiniz. Windows için kurulumu gerçekleştirmede aşağıdaki adımlar izlenmelidir:

 • İlk adım gerekli yazılımı resmi web sitesinden indirip yüklemek olmalıdır.
 • Yazılımı bilgisayarınıza indirip kurduktan sonra Play Store’a erişebilir ve IPTV Extreme adıyla orada uygulamayı arayabilirsiniz.
 • Uygulamayı bulduğunuzda indir seçeneğine ve ardından Aç seçeneğine tıklamanız yeterlidir.
 • Uygulama APK’si yüklendikten sonra ana ekranın sağ üst kısmında bir menü görüntülenecektir.
 • Bu menüye tıkladığınızda aralarında Listeler adında bir bölümün görüneceği bir dizi seçenek olacaktır. Şimdi yapmanız gereken herhangi bir isim belirterek elinizdeki listeden bağlantıyı yapıştırmak olacaktır.

Bu kurulum sayesinde artık bir Windows bilgisayarda IPTV Extreme uygulamasındaki pek çok listeden tüm kanalların keyfini çıkarabilirsiniz.

Android için IPTV Extreme Nasıl Kurulur?

IPTV Extreme akıllı telefonlar, tabletler veya Android video oynatıcılar dahil olmak üzere Android sistemine sahip cihazlar için geliştirilmiş bir uygulamadır.

Bu nedenle, bir Android cihaza IPTV Extreme kurulumunda herhangi bir sorun yoktur. Ayrıca bu uygulamayı kurmak oldukça basittir.

Kurulumunu gerçekleştirmek için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir:

 • IPTV Extreme’i indirmek için Play Store’a gitmeniz ve orada IPTV Extreme adıyla uygulamayı bulmanız gerekir.
 • Uygulama görüntülendiğinde indir seçeneğine ve ardından Aç seçeneğine tıklamamız yeterli olacaktır.

Bu yükleme adımları sonrasında Iptv içindeki tüm içerikleri telefonunuzda ya da herhangi bir cihazınızda rahatlıkla görüntüleyebilirsiniz.

Televizyonlar İçin IPTV Extreme Nasıl Kurulur?

IPTV Kurulumu

Televizyonlarda IPTV Extreme uygulamasından yararlanarak pek çok dizi ve filme sınırsız bir şekilde erişebilirsiniz.

Uygulamanın en güzel özelliklerinden biri televizyonlarda da kurulabilir olmasıdır. Ancak televizyonunuzun bu uygulamayı desteklemesi gerekir.

Bir televizyonda IPTV Extreme hizmetinden yararlanmak için aşağıdaki adımların takip edilmesi gerekir:

 • Bu uygulama için yapılacak ilk şey, televizyonunuz için uygulamayı indirmektir. Uygulamanın indirildiği format apk’dir.
 • İndirme işlemi bir bilgisayardan gerçekleştirilmelidir ve ardından dosya, bir sürücü (USB) kullanılarak TV’ye aktarılmalıdır.
 • Ardından USB’yi TV’ye bağlamanız gerekir.
 • USB içinde yer alan uygulamanın kurulumu için dosyayı açmanız ve yükleme adımlarınızı tamamlamanız gerekir.

Uygulama yüklendikten sonra, ana ekranında bir açılır menü göreceksiniz. Bu menüye ve ardından Liste ekle seçeneğine tıklayabilirsiniz. Böylece uygulamanın keyfini çıkarmak mümkün olacaktır.

IPTV Extreme’de Kanal Listelerine Nasıl Girilir?

Iptv kanal listeleri kullanıcının pek çok araçtan kolayca içeriklere erişmesine izin verir. Bu nedenle de Iptv Extreme içinde kanal listeleri kullanmak önemli bir gerekliliktir.

IPTV Extreme’de kanal listeleri girmek veya eklemek için gerekli olan adımlar şu şekildedir:

 • Kanal listeleri için gerekli olan ilk durum uygulamayı açmak ve Mac adresini not almaktır.
 • Ardından IPTV Extreme web sitesine girmeniz gerekir.
 • Web sitesinde IPTV Extreme ve IPTV Extreme Pro için çalma listeleri ekle bölümüne gitmelisiniz.
 • MAC adlı bölüme cihazın Mac adresini yapıştırın. Playlist Name kısmında çalma listesine bir isim verilmelidir.
 • Ardından seçilen listenin bağlantısı yapıştırılır.
 • Ben robot değilim seçeneğini işaretledikten sonra Kaydet’e tıklayabilirsiniz. Bunu yaptığınızda, bir onay mesajı görüntülenecektir.
 • Son olarak cihaza geri dönmeniz, uygulamayı kapatıp yeniden açmanız gerekiyor.

Bundan sonra liste otomatik olarak yüklenecek ve içerdiği tüm kanalları görebileceksiniz. Bu sayede telefonunuzda, bilgisayarınızda ya da televizyonunuzda istediğiniz içerikle vakit geçirebilirsiniz.

IPTV Extreme Çalışmadığında Ne Yapılmalıdır?

IPTV Nasıl Kurulur?

IPTV Extreme genellikle sorunsuz bir şekilde çalışır. Ancak çalışmamasına neden olabilecek farklı sorunlar olabilir. Bu nedenle de problemin kesin nedenini tespit etmek gerekir. Ancak bu sorun geçici olabilir.

Bu yüzden sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için uygulamayı kapatıp açabilirsiniz.

Eğer herhangi bir düzelme olmadıysa bir mobil veri bağlantısı kullanıyorsanız devre dışı bırakıp tekrar etkinleştirmeyi deneyebilirsiniz. Ya da Wi-Fi ağı için de aynı şekilde hareket edebilirsiniz.

Uygulamanın açılmasıyla ilgili sorunlar bağlantıyla ilgili değilse cihazınızı yeniden başlatmayı ve uygulamayı yeniden açmayı deneyebilirsiniz.

Ya da en son olarak uygulamayı kaldırmayı ve daha sonra tekrar yüklemeyi tercih edebilirsiniz. Ancak herhangi bir düzelme yoksa uygulama web sitesinden ya da Google Play Store üzerinden iletişim kurabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu