DonanımHaberlerYazılar

Tv Ekran Koruyucularda Mavi Işık Filtresi

Merhabalar;

Bizim için en önemli organlarımızdan biri olan görme organımız olan, “göz” sağlığımızı nasıl tv ekranından gelen mavi ve ultraviyole ışıklardan koruyacağımız hakkında faydalı bilgiler vereceğiz. Son zamanlarda özellikle telefonlarda popüler hale gelen mavi ışık filtresi özelliği artık televizyonlarda da yaygınlaşan bir konuma geldi. Tv ekran koruyucu veya mavi ışık filtreli tv ekran koruyucu olarak adlandırılmakta olan bu ürünler piyasaya artık Merter Elektronik patentli ürünleriyle satışa sunulmaya başladı.

Powermaster mavi ışık filtreli tv ekran koruyucu Powermaster mavi ışık filtreli tv ekran koruyucu

Tv Mavi Işık Filtresi Nedir? Ne İşe Yarar?

Özellikle televizyonlar için gerekli olan mavi ışık filtresi tv ekranı üzerinden gelen mavi ışığı, ultraviyole UVB ve UVA ışınlarının göz sağlığımıza zarar vermesini önler. Mavi ışıklar için önlem alınmazsa ilerleyen zamanlar içerisinde, Göz retinasında ve korneasında enfeksiyonlar, ileri seviyede miyop rahatsızlığı ve göz ağrılarına sebep olur.  Bu noktada bu önemli rahatsızlıklarla yaşamamak için mavi ışık filtresi yüksek derecede yarar sağlar. Ayrıca mavi ışık zararı hakkında bilgisi olan insanların çoğu tv izlerken mavi ışık filtresine sahip gözlükler kullanmaktadır. Mavi ışık filtreli tv ekran koruyucu kullandığınızda herhangi bir filtreli gözlük kullanmanıza gerek kalmaz.

Mavi ışık filtresi faydaları Mavi ışık filtresi faydaları

Tv Ekran Koruyucu Mavi Işık Filtresi Avantajları

Yukarıda mavi ışık filtresine değindik. En önemli avantajlarından bir tanesi de tv ekran koruyucu mavi ışık kesici ürünlerinin, göz sağlığınızı koruduğu gibi ekran panelinizi de korumaktadır. Piyasada olan tv ekran koruyucuların bir çoğu sadece ekran panelini korumaya yöneliktir. Powermaster mavi ışık filtreli tv ekran koruyucu ürünleri hem tv panelinizi ağır darbelere, sivri ve kesici maddelere karşı tv ekranınızın kırılmasını önler. Ayrıca belirtmek gerekirse tv ekran paneline zarar geldiğinde onarımı olmayıp sadece değişimi vardır buda sizlere yüksek maliyetler çıkarabilir. Bu tarz durumlar yaşamamanız için hem göz hem de tv sağlığınız için sizlere mavi ışık filtresine sahip tv ekran koruyucularını kullanmanızı öneririz.

Kendi patentli ürünümüz olan powermaster mavi ışık filtreli tv ekran koruyucular tüm televizyon modellerine ve ölçülerine uygundur. Daha detaylı özelliklerini ve tv ekran koruyucu fiyat listesini görüntülemek için merterelektronik.com sitemizi ziyaret edebilir, aşağıdaki bağlantıdan satın alabilirsiniz.

https://www.merterelektronik.com/kategori/tv-ekran-koruyucu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu